www.atbad.pl
Plecy

Instruktor Badmintona – szkolenie

This event has expired

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkolenia instruktorskiego z zakresu badmintona. To już 23 edycja kursu organizowanego przez Akademię Trenerską Badmintona przy współpracy z Polskim Związkiem Badmintona. Tym razem spotkamy się w Legionowie k/Warszawy. W klubie Spekrum Sportu
szkolenie odbywa się w formie weekendowych warsztatów i praktycznie w całości przeprowadzone będzie na kortach, gdzie uczestnicy uczą się metodyki i techniki w nauczaniu badmintona.

Terminy weekendowych spotkań:

28-29 październik

11-12 listopad

18-19 listopad

2-3 grudzień

Zapisy przyjmujemy do 20 października 2023
Koszt szkolenia: 2300 zł

Podczas szkolenia poruszane będą poniższe zagadnienia:

1. Technika uderzeń – podstawowe uderzenia podzielone na trzy sektory. Przód kortu do którego zaliczamy netshot forhand i backhand, lob forhand i backhand oraz zbicie forhand i backhand. Nauczanie odbywa się poprzez etapy po których z łatwością każdy będzie się poruszał a proces nauczania płynnie przejdzie w proces doskonalenia.

2. Gry i zabawy – szereg ciekawych propozycji i przykładów w jaki sposób poprzez zabawę rozpocząć nauczanie badmintona. Gry i zabawy to niezwykle ważny element w początkowym procesie nauczania.

3. Rozgrzewka funkcjonalna – podstawy rozgrzewki funkcjonalnej ukierunkowanej na badmintona. Panel rozszerzonej rozgrzewki funkcjonalnej wraz z zakończeniem treningu zostanie przedstawiony przez trenera przygotowania motorycznego reprezentacji PZBad.

4. Ćwiczenia wspomagające – ćwiczenia skocznościowe, zwinnościowe i siłowe, które z łatwością można wykorzystać bez konieczności użycia specjalistycznych sprzętów. Koordynacja i zwinność to bardzo ważne cechy motoryczne w badmintonie, których nauka i rozwijanie zaczyna się od bardzo wczesnych etapów.

5. Podstawy taktyki – zrozumienie założeń taktycznych to bardzo ważna kwestia niezbędna do zrozumienia dyscypliny. To jak grać to jedno, ale gdzie uderzyć lotkę i w jakiej sytuacji wybrać dane uderzenie to drugie. W rozwoju młodego badmintonisty to niezwykle ważny temat.

6. Gry podwójne – podstawy gier podwójnych. Uderzenia charakterystyczna i przeważające w grach podwójnych oraz ustawienie i praca z partnerem.

7. Nagrywanie lotek – sposoby i znaczenie nagrywania lotek. Zrozumienie w jaki sposób i kiedy skorzystać z danego sposobu nagrywania lotek ułatwi rozwój zawodników.

8. Planowanie i prowadzenie zajęć – umiejętność planowania i analiza planu jest bardzo ważna na każdym etapie szkolenia zawodników. Dobrze zaplanowana jednostka treningowa umożliwia płynne i bezpieczne prowadzenie zajęć.

9. Pierwsza pomoc przedmedyczna – każdy uczestnik otrzyma materiał PDF z zagadnieniami pierwszej pomocy oraz opis najczęściej występujących urazów na korcie.

10. Parabadminton – podstawy w nauczaniu techniki i sposobu poruszania się u osób niepełnosprawnych w odniesieniu do poszczególnych kategorii. Bartłomiej Mróz i Katarzyna Ziębik w kilkugodzinnym panelu zaprezentują metody nauczania parabadmintona.

Każdy uczestnik otrzyma podręcznik “Trener Badmintona – poziom 1”, pamiątkową koszulkę oraz notes i długopis.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu.
Jarosław Suwała tel. 533 909 910 | info@atbad.pl


Zajmij miejsce na liście już dzisiaj ! Wypełnij poniższy formularz zgłoszeniowy !

 

  Czas rozpoczęcia

  09:00

  28 października 2023

  Czas zakończenia

  17:00

  2 grudnia 2023

  Adres

  Spektrum Sportu - Legionowo

  Uczestnicy wydarzenia