www.atbad.pl
Plecy

Instruktor Badmintona – szkolenie stacjonarne

Zapraszam do zapoznania się z ofertą szkolenia instruktorskiego z zakresu badmintona. To już 25 edycja kursu organizowanego przez Akademię Trenerską Badmintona przy współpracy z Polskim Związkiem Badmintona. Tym razem spotkamy się w klubie Spektrum Sportu w Legionowie (pierwsze warsztaty) jak i w Lavo w Józefosławiu (trzy kolejne warsztaty), gdzie na co dzień trenuje Kadra Narodowa Badmintona.

Szkolenie odbywa się w formie warsztatów przeprowadzonych na kortach, gdzie uczestnicy na własnej skórze uczą się metodyki i techniki w nauczaniu badmintona.

Szkolenie realizowane jest w formie weekendowych warsztatów w poniższych terminach:

✅ Warsztaty nr. 1

19 – 20.10.2024

Spektrum Sportu Legionowo

✅ Warsztaty nr. 2

26 – 27.10.2024

Lavo Józefosław

✅ Warsztaty nr. 3

09-10.11.2024

Lavo Józefosław

✅ Warsztaty nr. 4

16-17.11.2024

Lavo Józefosław

Szkolenie zakończone jest egzaminem. Osoby pozytywnie ocenione na egzaminie otrzymają wpis do ewidencji instruktorów PZBad.

Koszt szkolenia: 2500 zł / os.

Każdy uczestnik otrzyma podręcznik do badmintona, notes i długopis oraz pamiątkową koszulkę.

Podczas warsztatów zapewniony jest mały catering w postaci wody, kawy, herbaty oraz owoców.

Program szkolenia obejmuje:

  1. Technika uderzeń – podstawowe uderzenia podzielone na trzy sektory. Przód kortu do którego zaliczamy netshot forhand i backhand, lob forhand i backhand oraz zbicie forhand i backhand. Środek kortu do którego zaliczamy uderzenia płaskie forhand i backhand oraz uderzenia obronne forhand i backhand. Tył kortu do którego zaliczamy uderzenie podstawowe nad głową, uderzenie forhand z boku (Side Jump), uderzenie dookoła głowy  (Overhead Shot) Nauczanie odbywa się poprzez etapy po których z łatwością każdy będzie się poruszał a proces nauczania płynnie przejdzie w proces doskonalenia.
  2. Gry i zabawy – szereg ciekawych propozycji i przykładów w jaki sposób poprzez zabawę rozpocząć nauczanie badmintona. Gry i zabawy to niezwykle ważny element w początkowym procesie nauczania.
  3. Rozgrzewka funkcjonalna – podstawy rozgrzewki funkcjonalnej ukierunkowanej na badmintona. Panel rozszerzonej rozgrzewki funkcjonalnej wraz z zakończeniem treningu zostanie przedstawiony przez trenera przygotowania motorycznego Mateusza Spalika.
  4. Ćwiczenia wspomagające – ćwiczenia skocznościowe, zwinnościowe i siłowe, które z łatwością można wykorzystać bez konieczności użycia specjalistycznych sprzętów. Koordynacja i zwinność to bardzo ważne cechy motoryczne w badmintonie, których nauka i rozwijanie zaczyna się od bardzo wczesnych etapów.
  5. Podstawy taktyki – zrozumienie założeń taktycznych to bardzo ważna kwestia niezbędna do zrozumienia dyscypliny. To jak grać to jedno, ale gdzie uderzyć lotkę i w jakiej sytuacji wybrać dane uderzenie to drugie. W rozwoju młodego badmintonisty to niezwykle ważny temat. Ten temat będzie towarzyszył przy wszystkich uderzeniach oraz podczas planowania zajęć.
  6. Gry podwójne – podstawy gier podwójnych. Uderzenia charakterystyczna i przeważające w grach podwójnych oraz ustawienie i praca z partnerem.
  7. Nagrywanie lotek – sposoby i znaczenie nagrywania lotek. Zrozumienie w jaki sposób i kiedy skorzystać z danego sposobu nagrywania lotek ułatwi rozwój zawodników.
  8. Planowanie i prowadzenie zajęć – umiejętność planowania i analiza planu jest bardzo ważna na każdym etapie szkolenia zawodników. Dobrze zaplanowana jednostka treningowa umożliwia płynne i bezpieczne prowadzenie zajęć.
  9. Parabadminton – podstawy w nauczaniu techniki i sposobu poruszania się u osób niepełnosprawnych w odniesieniu do poszczególnych kategorii. Bartłomiej Mróz i Katarzyna Ziębik w kilkugodzinnym panelu zaprezentują metody nauczania parabadmintona.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 533 909 910 :).
Wypełnij poniższy formularz jeżeli jesteś zdecydowana / zdecydowany wziąć udział w szkoleniu.




 

Czas rozpoczęcia

10:00

19 października 2024

Czas zakończenia

00:00

17 listopada 2024