www.atbad.pl
Plecy

Instruktor Badmintona – szkolenie

This event has expired

ZMIANA TERMINU !!!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkolenia instruktorskiego z zakresu badmintona. To 20 edycja szkolenia organizowanego przez Akademię Trenerską Badmintona. Szkolenie realizowane jest w formie weekendowych warsztatów i zakończone jest egzaminem nadzorowanym przez Polski Związek Badmintona. Pozytywne zaliczenie egzaminu gwarantuje wpis do ewidencji instruktorów PZBad. Od samego początku istnienia Akademii Trenerskiej naszym mottem jest maksimum praktyki, minimum teorii. Warsztaty w 90% realizowane są na kortach dzięki czemu kursanci nabywają umiejętności bezpośrednio związanych z prowadzeniem zajęć.

Terminy szkolenia:

🎯 17-18 września | 🎯 1-2 października | 🎯 15-16 października | 🎯 5-6 listopada |🎯  19-20 listopada

Koszt szkolenie:

🎯 Kurs – 2000 zł + opłata egzaminacyjna – 150 zł

🎯 Każdy uczestnik otrzyma podręcznik, pamiątkową koszulkę oraz notes i długopis.

Poniżej przedstawiamy opis zawartości programu szkolenia:

  1. Technika uderzeń – podstawowe uderzenia podzielone na trzy sektory. Przód kortu do którego zaliczamy netshot forhand i backhand, lob forhand i backhand oraz zbicie forhand i backhand. Nauczanie odbywa się poprzez etapy po których z łatwością każdy będzie się poruszał a proces nauczania płynnie przejdzie w proces doskonalenia.
  2. Gry i zabawy – szereg ciekawych propozycji i przykładów w jaki sposób poprzez zabawę rozpocząć nauczanie badmintona. Gry i zabawy to niezwykle ważny element w początkowym procesie nauczania.
  3. Rozgrzewka funkcjonalna – podstawy rozgrzewki funkcjonalnej ukierunkowanej na badmintona. Panel rozszerzonej rozgrzewki funkcjonalnej wraz z zakończeniem treningu zostanie przedstawiony przez trenera przygotowania motorycznego reprezentacji PZBad Mateusza Spalika.
  4. Ćwiczenia wspomagające – ćwiczenia skocznościowe, zwinnościowe i siłowe, które z łatwością można wykorzystać bez konieczności użycia specjalistycznych sprzętów. Koordynacja i zwinność to bardzo ważne cechy motoryczne w badmintonie, których nauka i rozwijanie zaczyna się od bardzo wczesnych etapów.
  5. Podstawy taktyki – zrozumienie założeń taktycznych to bardzo ważna kwestia niezbędna do zrozumienia dyscypliny. To jak grać to jedno, ale gdzie uderzyć lotkę i w jakiej sytuacji wybrać dane uderzenie to drugie. W rozwoju młodego badmintonisty to niezwykle ważny temat.
  6. Gry podwójne – podstawy gier podwójnych. Uderzenia charakterystyczna i przeważające w grach podwójnych oraz ustawienie i praca z partnerem.
  7. Nagrywanie lotek – sposoby i znaczenie nagrywania lotek. Zrozumienie w jaki sposób i kiedy skorzystać z danego sposobu nagrywania lotek ułatwi rozwój zawodników.
  8. Planowanie i prowadzenie zajęć – umiejętność planowania i analiza planu jest bardzo ważna na każdym etapie szkolenia zawodników. Dobrze zaplanowana jednostka treningowa umożliwia płynne i bezpieczne prowadzenie zajęć.
  9. Pierwsza pomoc przedmedyczna – podstawowe działania jakie powinniśmy wszyscy opanować w razie wypadku podczas treningu. Reakcja na zwichnięcia, naciągnięcia lub złamania jest czymś z czym trener będzie miał styczność a umiejętne radzenie sobie w takich sytuacjach dodaje pewności siebie.
  10. Parabadminton – podstawy w nauczaniu techniki i sposobu poruszania się u osób niepełnosprawnych w odniesieniu do poszczególnych kategorii. Bartłomiej Mróz i Katarzyna Ziębik w kilkugodzinnym panelu zaprezentują metody nauczania parabadmintona.

W celu zgłoszenia udziału w szkoleniu wypełnij poniższy formularz


Czas rozpoczęcia

09:00

1 października 2022

Czas zakończenia

15:00

5 listopada 2022

Adres

Lavo, ul. Geodetów 24, Józefosław

Uczestnicy wydarzenia