www.atbad.pl
Plecy

Instruktor Badmintona

This event has expired

Otwieramy kolejne listy na zapisy do udziału w szkoleniu instruktorskim. Będą dostępne dwie lokalizacje. Pierwsza z nich to LAVO – Józefosław, a druga to Gorzów Wielkopolski. Listy będą otwarte do momentu wypełnienia się 20 miejsc. Jeśli dane miejsce wypełni się jako pierwsze, wówczas tam odbędzie się kolejna edycja szkolenia.

Terminy szkolenia:

🎯 29-30 stycznia | 🎯 12-13 lutego | 🎯 26-27 lutego | 🎯 12-13 marca | 🎯 02-03 kwietnia (nowy termin)

Koszt szkolenie:

🎯 Kurs – 2000 zł + opłata egzaminacyjna – 150 zł

🎯 Każdy uczestnik otrzyma podręcznik oraz pamiątkową koszulkę.

Poniżej przedstawiamy opis zawartości programu szkolenia:

  1. Technika uderzeń – podstawowe uderzenia podzielone na trzy sektory. Przód kortu do którego zaliczamy netshot forhand i backhand, lob forhand i backhand oraz zbicie forhand i backhand. Nauczanie odbywa się poprzez etapy po których z łatwością każdy będzie się poruszał a proces nauczania płynnie przejdzie w proces doskonalenia.
  2. Gry i zabawy – szereg ciekawych propozycji i przykładów w jaki sposób poprzez zabawę rozpocząć nauczanie badmintona. Gry i zabawy to niezwykle ważny element w początkowym procesie nauczania.
  3. Rozgrzewka funkcjonalna – podstawy rozgrzewki funkcjonalnej ukierunkowanej na badmintona. Panel rozszerzonej rozgrzewki funkcjonalnej wraz z zakończeniem treningu zostanie przedstawiony przez trenera przygotowania motorycznego reprezentacji PZBad.
  4. Ćwiczenia wspomagające – ćwiczenia skocznościowe, zwinnościowe i siłowe, które z łatwością można wykorzystać bez konieczności użycia specjalistycznych sprzętów. Koordynacja i zwinność to bardzo ważne cechy motoryczne w badmintonie, których nauka i rozwijanie zaczyna się od bardzo wczesnych etapów.
  5. Podstawy taktyki – zrozumienie założeń taktycznych to bardzo ważna kwestia niezbędna do zrozumienia dyscypliny. To jak grać to jedno, ale gdzie uderzyć lotkę i w jakiej sytuacji wybrać dane uderzenie to drugie. W rozwoju młodego badmintonisty to niezwykle ważny temat.
  6. Gry podwójne – podstawy gier podwójnych. Uderzenia charakterystyczna i przeważające w grach podwójnych oraz ustawienie i praca z partnerem.
  7. Nagrywanie lotek – sposoby i znaczenie nagrywania lotek. Zrozumienie w jaki sposób i kiedy skorzystać z danego sposobu nagrywania lotek ułatwi rozwój zawodników.
  8. Planowanie i prowadzenie zajęć – umiejętność planowania i analiza planu jest bardzo ważna na każdym etapie szkolenia zawodników. Dobrze zaplanowana jednostka treningowa umożliwia płynne i bezpieczne prowadzenie zajęć.
  9. Pierwsza pomoc przedmedyczna – podstawowe działania jakie powinniśmy wszyscy opanować w razie wypadku podczas treningu. Reakcja na zwichnięcia, naciągnięcia lub złamania jest czymś z czym trener będzie miał styczność a umiejętne radzenie sobie w takich sytuacjach dodaje pewności siebie.
  10. Parabadminton – podstawy w nauczaniu techniki i sposobu poruszania się u osób niepełnosprawnych w odniesieniu do poszczególnych kategorii. Bartłomiej Mróz i Katarzyna Ziębik w kilkugodzinnym panelu zaprezentują metody nauczania parabadmintona.

Jeśli masz jakieś pytania zapraszam do kontaktu.

Jeśli jesteś zainteresowana / zainteresowany wypełnij poniższy formularz. Zarezerwuj miejsce już dzisiaj.


Czas rozpoczęcia

00:00

12 lutego 2022

Czas zakończenia

00:00

2 kwietnia 2022

Uczestnicy wydarzenia