www.atbad.pl
Plecy

Szkolenie Instruktorskie

This event has expired

Szkolenie Instruktorskie to kolejna edycja szkoleń przy współpracy Akademii Trenerskiej Badmintona z Polskim Związkiem Badmintona.

Realizując program PZBad mają Państwo możliwość otrzymać uprawnienia instruktorskie wraz z wpisem do ewidencji instruktorów PZBad. Szkolenie odbywać się będzie w formie warsztatów weekendowych. W sumie 4 weekendy pełne wiedzy popartej dużą ilością praktyki.

Zjazdy zaplanowane są w następujących terminach:

02-03.10.2021 | 16-17.10.2021 | 30-31.10.2021 | 06-07.11.2021

Cena szkolenia: 1650.00 zł

Każdy uczestnik otrzyma podręcznik “Instruktor Badmintona” oraz pamiątkową koszulkę.

Poniżej przedstawiamy opis zawartości programu szkolenia:

  1. Technika uderzeń – podstawowe uderzenia podzielone na trzy sektory. Przód kortu do którego zaliczamy netshot forhand i backhand, lob forhand i backhand oraz zbicie forhand i backhand. Nauczanie odbywa się poprzez etapy po których z łatwością każdy będzie się poruszał a proces nauczania płynnie przejdzie w proces doskonalenia.
  2. Gry i zabawy – szereg ciekawych propozycji i przykładów w jaki sposób poprzez zabawę rozpocząć nauczanie badmintona. Gry i zabawy to niezwykle ważny element w początkowym procesie nauczania.
  3. Rozgrzewka funkcjonalna – podstawy rozgrzewki funkcjonalnej ukierunkowanej na badmintona. Panel rozszerzonej rozgrzewki funkcjonalnej wraz z zakończeniem treningu zostanie przedstawiony przez trenera przygotowania motorycznego reprezentacji PZBad.
  4. Ćwiczenia wspomagające – ćwiczenia skocznościowe, zwinnościowe i siłowe, które z łatwością można wykorzystać bez konieczności użycia specjalistycznych sprzętów. Koordynacja i zwinność to bardzo ważne cechy motoryczne w badmintonie, których nauka i rozwijanie zaczyna się od bardzo wczesnych etapów.
  5. Podstawy taktyki – zrozumienie założeń taktycznych to bardzo ważna kwestia niezbędna do zrozumienia dyscypliny. To jak grać to jedno, ale gdzie uderzyć lotkę i w jakiej sytuacji wybrać dane uderzenie to drugie. W rozwoju młodego badmintonisty to niezwykle ważny temat.
  6. Gry podwójne – podstawy gier podwójnych. Uderzenia charakterystyczna i przeważające w grach podwójnych oraz ustawienie i praca z partnerem.
  7. Nagrywanie lotek – sposoby i znaczenie nagrywania lotek. Zrozumienie w jaki sposób i kiedy skorzystać z danego sposobu nagrywania lotek ułatwi rozwój zawodników.
  8. Planowanie i prowadzenie zajęć – umiejętność planowania i analiza planu jest bardzo ważna na każdym etapie szkolenia zawodników. Dobrze zaplanowana jednostka treningowa umożliwia płynne i bezpieczne prowadzenie zajęć.
  9. Pierwsza pomoc przedmedyczna – podstawowe działania jakie powinniśmy wszyscy opanować w razie wypadku podczas treningu. Reakcja na zwichnięcia, naciągnięcia lub złamania jest czymś z czym trener będzie miał styczność a umiejętne radzenie sobie w takich sytuacjach dodaje pewności siebie.
  10. Parabadminton – podstawy w nauczaniu techniki i sposobu poruszania się u osób niepełnosprawnych w odniesieniu do poszczególnych kategorii. Bartłomiej Mróz i Katarzyna Ziębik w kilkugodzinnym panelu zaprezentują metody nauczania parabadmintona.

W celu zgłoszenia wypełnij poniższy formularz zgłoszeniowy.


Nadchodzące warsztaty – 02-03.10.2021 – program szkolenia arena KLIKNIJ TUTAJ

Czas rozpoczęcia

09:00

2 października 2021

Czas zakończenia

17:00

7 listopada 2021

Adres

Lavo, ul. Geodetów 24, Józefosław