www.atbad.pl
Plecy

Instruktor Badmintona – Szkolenie

This event has expired

Zapraszam do zapoznania się z ofertą szkolenia instruktorskiego z zakresu badmintona. To już 24 edycja kursu organizowanego przez Akademię Trenerską Badmintona przy współpracy z Polskim Związkiem Badmintona. Tym razem spotkamy się w klubie Lavo, gdzie na co dzień trenuje Kadra Narodowa Badmintona.

Szkolenie odbywa się w formie warsztatów przeprowadzonych na kortach, gdzie uczestnicy na własnej skórze uczą się metodyki i techniki w nauczaniu badmintona.

Szkolenie realizowane jest w formie weekendowych warsztatów w poniższych terminach:

✅ Warsztaty nr. 1

27 – 28.04.2024

✅ Warsztaty nr. 2

11 – 12.05.2024

✅ Warsztaty nr. 3

25-26.05.2024

✅ Warsztaty nr. 4

08-09.06.2024

Szkolenie zakończone jest egzaminem. Osoby pozytywnie ocenione na egzaminie otrzymają wpis do ewidencji instruktorów PZBad.

Koszt szkolenia: 2300 zł / os.

Każdy uczestnik otrzyma podręcznik do badmintona, notes i długopis oraz pamiątkową koszulkę.

Podczas warsztatów zapewniona jest woda, kawa, herbata oraz owoc.

Program szkolenia obejmuje:

  1. Technika uderzeń – podstawowe uderzenia podzielone na trzy sektory. Przód kortu do którego zaliczamy netshot forhand i backhand, lob forhand i backhand oraz zbicie forhand i backhand. Środek kortu do którego zaliczamy uderzenia płaskie forhand i backhand oraz uderzenia obronne forhand i backhand. Tył kortu do którego zaliczamy uderzenie podstawowe nad głową, uderzenie forhand z boku (Side Jump), uderzenie dookoła głowy  (Overhead Shot) Nauczanie odbywa się poprzez etapy po których z łatwością każdy będzie się poruszał a proces nauczania płynnie przejdzie w proces doskonalenia.
  2. Gry i zabawy – szereg ciekawych propozycji i przykładów w jaki sposób poprzez zabawę rozpocząć nauczanie badmintona. Gry i zabawy to niezwykle ważny element w początkowym procesie nauczania.
  3. Rozgrzewka funkcjonalna – podstawy rozgrzewki funkcjonalnej ukierunkowanej na badmintona. Panel rozszerzonej rozgrzewki funkcjonalnej wraz z zakończeniem treningu zostanie przedstawiony przez trenera przygotowania motorycznego Mateusza Spalika.
  4. Ćwiczenia wspomagające – ćwiczenia skocznościowe, zwinnościowe i siłowe, które z łatwością można wykorzystać bez konieczności użycia specjalistycznych sprzętów. Koordynacja i zwinność to bardzo ważne cechy motoryczne w badmintonie, których nauka i rozwijanie zaczyna się od bardzo wczesnych etapów.
  5. Podstawy taktyki – zrozumienie założeń taktycznych to bardzo ważna kwestia niezbędna do zrozumienia dyscypliny. To jak grać to jedno, ale gdzie uderzyć lotkę i w jakiej sytuacji wybrać dane uderzenie to drugie. W rozwoju młodego badmintonisty to niezwykle ważny temat.
  6. Gry podwójne – podstawy gier podwójnych. Uderzenia charakterystyczna i przeważające w grach podwójnych oraz ustawienie i praca z partnerem.
  7. Nagrywanie lotek – sposoby i znaczenie nagrywania lotek. Zrozumienie w jaki sposób i kiedy skorzystać z danego sposobu nagrywania lotek ułatwi rozwój zawodników.
  8. Planowanie i prowadzenie zajęć – umiejętność planowania i analiza planu jest bardzo ważna na każdym etapie szkolenia zawodników. Dobrze zaplanowana jednostka treningowa umożliwia płynne i bezpieczne prowadzenie zajęć.
  9. Parabadminton – podstawy w nauczaniu techniki i sposobu poruszania się u osób niepełnosprawnych w odniesieniu do poszczególnych kategorii. Bartłomiej Mróz i Katarzyna Ziębik w kilkugodzinnym panelu zaprezentują metody nauczania parabadmintona.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu :).

Zgłoszenie na warsztaty poprzez wypełnienie poniższego formularza.

 

Czas rozpoczęcia

00:00

27 kwietnia 2024

Czas zakończenia

00:00

26 maja 2024

Adres

Lavo, ul. Geodetów 24, Józefosław